کتاب مبانی کارآفرینی

کتاب مبانی کارآفرینی دکتر سید علی اکبر احمدی و دکتر حسن درویش pdf

فروشنده :

اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس 09115569722 ارتباط برقرار کنید

(فقط پیامک) تا همان لحظه بررسی و سریعا مشکلتان را برطرف نماییم. برای سفارش کتاب صوتی، فایل‌های درسی

و… در موضوعات مختلف لطفا در تلگرام پیام دهید. آيدی تلگرام:@nabtarinfile ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

توضیحات کتاب صوتی

درباره کتاب مبانی کارآفرینی دکتر سید علی اکبر احمدی و دکتر حسن درویش:

 

کتاب مبانی کارآفرینی دکتر سید علی اکبر احمدی و دکتر حسن درویش مناسب برای دانشجویان رشته های مدیریت دولتی، مدیریت بازرگانی، علوم اجتماعی و… دانشگاه پیام نور می باشد که در بخش مدیریت-حسابداری-اقتصاد سایت بوک ناک قرار دارد.

بخشی از فصل اول کتاب مبانی کارآفرینی دکتر سید علی اکبر احمدی و دکتر حسن درویش:

در دهه ۱۹۷۰ فعالیت کارآفرینانه همزمان با ناکارآمدی فرآیند های اداری و دیوان سالاری مورد توجه مدیران ارشد قرار گرفت. متعهد شدن معنای لفظی کارآفرینی محسوب می شود. پیتر دراکر کارآفرین فردی است که به خوبی از فرصتها استفاده می کند. شومپیتر، نقش مدیران و افرادی که کسب و کار ایجاد می نمایند را از مفهوم کارآفرین جدا نمود. از دیدگاه شومپیتر ، هر کدام از فعالیت های زیر کارآفرینی است: ارائه کالای جدید، ارائه روشی جدید در فرآیند تولید، گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید و ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در صنعت.

در ادامه خواهید خواند:

به نظر پیتر دراکر به علت روش تفکر در کارآفرینی نمی توان تعریفی استاندارد، جامع از کارآفرینی به دست داد. بهبود سازمانی در تمامی تعاریف کارآفرینی مشترک میباشد. کارآفرینی نوعی روش تفکر و اقدام است که ذهن افراد را به خود مشغول نموده و طی آن کل گرایی در نگرش و رهبری متعادل به منظور خلق ارزش به وجود می آید. گارتنر کارآفرینی تمایل به اعمال ریسک های حساب شده، در زمینه های مختلف: شخصی و مالی، برای ایجاد مزیت و برتری تلقی می گردد.

سازماندهی مجدد مکانیزم های فرهنگی – اجتماعی جهت عملی ساختن منابع و شرایط شامل مواردی نمی شود که در تمامی تعاریف کارآفرینی روی آن رفتار توافق وجود دارد. عباراتی نظیر (کنترل بر سرنوشت خویش) و (کاری را برای خود انجام دادن) معرف استقلال طلبی از ویژگی های مشترک کارآفرینان می باشد. پذیرفتن عدم قطعیت به عنوان بخشی از زندگی، توانایی ادامه حیات با دانش ناقص درباره محیط و تمایل به آغاز فعالیتی مستقل بدون آنکه شخص بداند موفق خواهد شد یا خیر، به تحمل ابهام از ویژگی های مشترک کارآفرینان اشاره دارد.

در کانون کنترل درونی از ویژگی های کارآفرینان، این عقیده که شانس یا سرنوشت، زندگی شخصی فرد را کنترل نمی کند؛ مورد تأکید قرار گرفته است. لایز و بروکهاوس تمایل به پذیرش مخاطره های معتدل را از ویژگیهای بارز کارآفرینان میدانند. افزایش رشد اقتصادی و ارتقاء بهرهوری ، منافع کارآفرینی برای جامعه را نشان میدهد. پدید آمدن تکنولوژی از دلایل اهمیت کارآفرینی است.

منافع کارآفرینی برای جامعه عبارت اند از:

الف) افزایش رشد اقتصادی

ب) ارتقاء بهره وری

ج) پدید آمدن تکنولوژی ، محصولات و خدمات جدید

مشخصات کتاب:

فرمت فایل: pdf

تعداد صفحات: 232

حجم فایل: 4 مگابایت

 

 

پشتیبانی خرید: 09115569722

مشخصات کتاب صوتی

 • قیمت
  :

  5000 تومان

 • Released
  :

  ژانویه 23, 2020

 • Last Updated
  :

  آوریل 3, 2020

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید