کتاب صوتی منم تیمور جهانگشا

کتاب صوتی منم تیمور جهانگشا

فروشنده :

اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس 09115569722 ارتباط برقرار کنید

(فقط پیامک) تا همان لحظه بررسی و سریعا مشکلتان را برطرف نماییم. برای سفارش کتاب صوتی، فایل‌های درسی

و… در موضوعات مختلف لطفا در تلگرام پیام دهید. آيدی تلگرام:@nabtarinfile ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

توضیحات کتاب صوتی

درباره کتاب صوتی منم تیمور جهانگشا:

کتاب صوتی منم تیمور جهانگشا یک اثر بسیار ارزشمند می‌باشد که توسط مارسل بریون نوشته شده است و توسط ذبیح الله منصوری ترجمه گشته است که در بخش تاریخ و فرهنگ سایت بوک ناک قرار دارد. این کتاب نایاب پس از یک دوره پرماجرا به دست مارسل بریون پژوهشگر  فرانسوی رسیده و به زبان فرانسه ترجمه کرده و در قرن اخیر استاد ذبیح‌الله منصوری آن را مجدد به فارسی برگردانده است. گویا نسخه اصلی کتاب منم تیمور جهان‌گشا که به قلم او و به خط و زبان فارسی تحریر یافته بود در اختیار جعفر پاشا حکمران یمن (در زمان سلطه عثمانی بر آن منطقه) قرار داشته که پس از مرگ جعفر پاشا، این نسخه به دست بازماندگان او می‌افتد.

ادامه توضیحات کتاب صوتی منم تیمور جهانگشا:

سپس در طی سال‌های بعد کاتبی ناشناس یک نسخه از روی آن نوشته و با خود به هندوستان می‌برد. در زمان استعمار هند، یک افسر انگلیسی یا همان نسخه کاتب هندی و یا رونوشتی از آن را با خود به انگلستان می‌برد. در آن جا مردی به اسم دیوی با کمک پروفسور وایت استاد دانشگاه اوکسفورد این کتاب را به انگلیسی ترجمه کرد و متن انگلیسی آن در سال 1783 میلادی منتشر گردید. مارسل بریون از روی این نسخه انگلیسی و سپس با کمک کتب دست اولی که راجع به تیمور سخن رانده‌اند، کتاب را تکمیل و نسخه فعلی را منتشر می‌کند.

این نسخه از کتاب نایاب منم تیمور جهان‌گشا بهترین و کامل‌ترین مرجع برای بازشناسی تاریخ تیموری و آگاهی از خلق و خوی این چهره نه چندان دلچسب تاریخ است. مارسل بریون این کتاب را در هفتاد سالگی نگارش کرد. نسخه منحصر به فرد این کتاب به زبان فارسی در تصرف جعفر پاشا حکمران یمن بوده و بعد از فوت جعفر پاشا کاتبی یک نسخه از روی آن نوشت و به هندوستان برد. مدتی بعد یک افسر انگلیسی کتاب را به انگلستان برد. مارسل بریون با خواندن منابع تاریخی متعدد اطلاعاتی به کتاب افزود. اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و دو به چاپ رسیده و در انتشارات کتابخانه مستوفی چاپ گشته است.

توضیحات تکمیلی کتاب صوتی منم تیمور جهانگشا:

این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد چهارصد و چهل و چهار صفحه است. منم تیمور جهانگشا اثری می باشد که شامل زندگی و خاطره های امیر تیمور گورکانی با قلم خود او نگاشته شده است. او این اثر را در هفتاد سالگی نوشته است. مارسل بریون پیش از جمع آوری و نگاشتن این اثر همه ی تاریخ های کهن را که راجع به تیمور لنگ نگاشته شده خواند و آن چیزی که به زبان عربی نوشته اند در متن اصلی قرائت نمود و تاریخ فارسی را در ترجمه های انگلیسی و فرانسوی و آلمانی مطالعه کرد و آغاز به جمع کردن و نگاشتن این کتاب نمود.

نسخه منحصر به فرد این کتاب به زبان فارسی در دست جعفر پاشا حکمران یمن بوده است. بعد از فوت جعفر پاشا نسخه مزبور به بازماندگان متوفی ماند تا این که کاتبی یک نسخه از روی آن اثر نگاشت و به هندوستان برد.

مشخصات کتاب:

فرمت فایل ها: mp3

تعداد فایل ها: 28

حجم کل فایل ها: 918 مگابایت

مدت زمان پخش: 27 ساعت و 27 دقیقه

نویسنده: مارسل بریون

مترجم: ذبیح الله منصوری

زبان ترجمه: فارسی

 

 

پشتیبانی خرید: 09115569722 (فقط پیامک)

مشخصات کتاب صوتی

 • قیمت
  :

  10000 تومان

 • Released
  :

  ژانویه 4, 2020

 • Last Updated
  :

  آوریل 19, 2020

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید