کتاب صوتی مثل خون در رگ های من اثر احمد شاملو

فروشنده :

اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس 09115569722 ارتباط برقرار کنید

(فقط پیامک) تا همان لحظه بررسی و سریعا مشکلتان را برطرف نماییم. برای سفارش کتاب صوتی، فایل‌های درسی

و… در موضوعات مختلف لطفا در تلگرام پیام دهید. آيدی تلگرام:@nabtarinfile ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

توضیحات کتاب صوتی

درباره کتاب صوتی مثل خون در رگ های من:

مثل خون در رگ‌های من نامه‌‌ های عاشقانه‌ی احمد شاملو به آیدا سرکیسیان است. کتاب صوتی مثل خون در رگ های من شامل بیست نامه‌ی احمد شاملو به همسرش آیداست که در سال‌ های 40 و 50 خطاب به او نوشته است. آیدا سرکیسیان همسر احمد شاملو بعد پانزده سالی که از مرگ این شاعر جریان‌ساز می‌گذرد اجازه‌ی انتشار این نامه‌ها را داده. این مجموعه را نشرچشمه در 172 صفحه منتشر کرده است.

رابطه‌ی عاطفی و عاشقانه‌ی احمد شاملو و آیدا سرکیسیان یکی از مشهورترین وجوه زندگی این شاعر است که باعث تحولی در زیست شاملو شد.‌ به طوری که در بسیاری از مشهورترین اشعارش رد پای حضور آیدا کاملا حس می شود. به همین علت می‌توان این رابطه را یکی از تاثیرگذارترین روابط عاشقانه‌ای دانست که خود شاملو هم مدام به آن اشاره داشت.

کتاب صوتی مثل خون در رگ

فضای حاکم بر این نامه ها دربرگیرنده احساسات شخصی شاعر است،‌ همراه با اشاره‌ هایی به برخی مسائل ادبی و سیاسی روزگار. هرچند این موضوع تا به حال آنچنان‌ پررنگ به شمار نیامده است. در پایان کتاب نیز تصویر هفده نامه با دست‌ خط شاعر گنجانده شده‌ است. در واقع خارج از محتوای خاص این نامه ‌ها می‌توان آن‌ها را بخشی از تاریخ زندگی شاعر حساب کرد که تا به امروز منتشر نشده‌ بود. کتاب صوتی مثل خون در رگ های من دومین مجموعه از نامه‌های شاملو است که در بخش کتاب و رمان سایت بوک ناک قرار دارد.

بخشی از کتاب صوتی مثل خون در رگ های من:

آیدا، امید و شیشه ی عمرم! با این که وقت کم است و کار بی پایان، با این که باید از حالا (به نظرم ساعت از نیم بعد از نصف شب گذشته باشد) شروع به کار کنم، و با این که هر دقیقه را باید غنیمت بشمارم، نمی توانم خودم را راضی کنم که چند سطری برایت ننویسم و با آن که هم الان یک ساعت هم نیست که از تو دور شده ام، بی تو باشم. آیدا جانم! بدترین روزهای عمرم را می گذرانم. فشار تهی دستی و فشار آن زن بی انصاف بی رحم از طرف دیگر ، فشار بانک که پول سفته اش را می خواهد و فشار بی غیرتی و وقاحت این مرد شارلاتان که دو ماه عمر مرا به امروز و فردا کردن تلف کرده است، همه مرا در منگنه گذاشته اند.

باید از صفر شروع کنم، اما برای آن که به صفر برسم خیلی باید بکوشم. مع ذلک نفس گرم تو، وجود تو، عشقت و اطمینانت مرا نیرو می دهد. پر از امید و پر از انرژی هستم. تو را دارم و از هیچ چیز غمم نیست. از صفر که هیچ، از منهای بی نهایت شروع خواهم کرد و از هیچ چیز نمی ترسم. من در آستانه ی مرگی مأیوس، در آستانه ی عزیمتی نابهنگام تو را یافتم؛ وقتی تو به من رسیدی من شکست مطلق بودم، من مرده بودم. پس حالا دیگر از چه چیز بترسم؟ دست های تو در دست من است. امید تو با من است. اطمینان تو با من است. چه چیز ممکن است بتواند مانع پیشرفت من شود؟

در ادامه خواهید شنید:

کوچکترین لبخند تو مرا از همه ی بدبختی ها نجات می دهد. کوچک ترین مهربانی تو مرا از نیروی همه ی خداها سرشار می کند… یقین داشته باش که احمد تو مفلوک و شکست خورده نیست. تمام ثروت های دنیا، تمام لذت های دنیا، تمام عالم وجود، برای من در وجود آیدا خلاصه می شود. تو باش ، بگذار من به روی همه ی آن ها تف کنم. بگذار به تو نشان بدهم که عشق ، عجب معجزه یی است. تو فقط لبخند بزن. قول بده که فقط لبخند بزنی ، امیدوار باشی و اعتماد کنی. همین! تمام بدبختی های من، بازیچه ی مضحک و پیش پا افتاده ای بیش نیست.

تمام این گرفتاری ها فقط یک مگس مزاحم است که با تکان یک دست برطرف می شود… بدبختی فقط هنگامی به سراغ من می آید که ببینم آیدای من ، لبخندش را فراموش کرده است. فقط در چنین هنگامی است که تلخی همه ی بدبختی ها قلب مرا لبریز می کند. آیدای من! اگر می خواهی پیروز بشوم، به من لبخند بزن. سکوت غم آلود تو برای من با تاریکی مرگ برابر است. به جان تو دست و دلم می لرزد، خودم را فراموش می کنم و به یادم می آید که در دنیا هیچ چیز ندارم. بدبخت سرگردانی هستم که نتوانسته ام امید به پیروزی را حتی در دل بزرگ و قدرتمند آیدای خودم به وجود آرم… لبان بی لبخند تو، آیدا! لبان بی لبخند تو پیروزی بدبختی است بر وجود من…

 

 

پشتیبانی خرید: 09115569723 (فقط پیامک)

مشخصات کتاب صوتی

 • قیمت
  :

  10000 تومان

 • Released
  :

  مارس 14, 2020

 • Last Updated
  :

  آوریل 18, 2020

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید