کتاب صوتی درد جاودانگی

کتاب صوتی درد جاودانگی اثر میگل د اونامونو + pdf

فروشنده :

اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس 09115569722 ارتباط برقرار کنید

(فقط پیامک) تا همان لحظه بررسی و سریعا مشکلتان را برطرف نماییم. برای سفارش کتاب صوتی، فایل‌های درسی

و… در موضوعات مختلف لطفا در تلگرام پیام دهید. آيدی تلگرام:@nabtarinfile ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

توضیحات کتاب صوتی

بخشی از کتاب صوتی درد جاودانگی (سرشت سوگناک زندگی):

فصل اول: انسانی که گوشت و خون دارد

تاکید اونامونو بر انسان واقعی عینی به جای انسانیت و انسان انتزاعی، او را مدت ها پیش از آن که نامی از اگزیستانسیالیسم در میان باشد، جزو اگزیستانسیالیست ها قرار می دهد. منظور وی از انسانی که گوشت و خون دارد انسانی است که رنج می کشد، می میرد، می خورد، می خوابد، می اندیشد و… کتاب صوتی درد جاودانگی یکی از بهترین کتاب ها است که در بخش کتاب و رمان سایت بوک ناک قرار دارد.

اونامونو در مورد علم و فلسفه می گوید:

دلخواه ما این است که بگویم فلسفه به شعر نزدیکتر است تا به علم… علوم گرچه مورد اعتنای بشر است و نقشی که در حیات و اندیشه انسان دارد واقعا بدون جانشین است اما به یک معنا بیگانه تر از فلسفه به نظر می آید. علم نیازهایی را به وجود می آورد که بیشتر عینی و به اصطلاح بیرونی است. خودش فی نفسه اهمیتی ندارد. به این شرح که فایده تلفن در این است که مثلا گفتگو با عشقمان را از فاصله دور ممکن می سازد ولی عشق دور مانده چه دردی از ما دوا می کند؟

کتاب صوتی درد جاودانگی

او فلسفه را پاسخی می داند به نیازی که برای پیدا کردن یک مفهوم یکپارچه و کامل از جهان و زندگی داریم. وقتی که این مفهوم یکپارچه حاصل شد احساسی در درون ما شکل می گیرد که گرایش درونی و کردار بیرونی ما را شکل می دهد. اما اونامونو می گوید این احساس، معلول این مفهوم نیست بلکه علت آن است؛ یعنی درک ما از جهان و زندگی از احساسی که به زندگی فی نفسه داریم سرچشمه می گیرد. یعنی مفهوم یکپارچه از جهان، نتیجه احساس ماست.

شاید آنچه فارق انسان از حیوان است، احساس و عاطفه باشد نه عقل. در مورد فیلسوفانی مثل کانت می گوید جهشی در افکار او روی داده است و او آنچه را که با عقل ویران ساخته بود، با دل از نو آباد کرد. کانت تحقیقا وجود خدا را از جاودانگی و بی مرگی بشر نتیجه گرفته است، نه بی مرگی بشر را از وجود خدا. اونامونو معتقد است که حرف کانت و جیمز و… این است که خدا فراهم کننده جاودانگی و بی مرگی است و در جواب خدا به چه درد می خورد می آید.

ادامه بخش اول از کتاب صوتی درد جاودانگی:

اونامونو در کتاب صوتی درد جاودانگی به مکتب اثبات گرایی حمله می کند و یکی از مضرات آن را معرفی روش تجزیه و تحلیلی که باید پنبه حقایق را تا بدانجا حلاجی کرد که دست آخر چیزی بجز گرد و غباری از حقایق به جا نماند می داند. آنها در آزمایشگاه ترکیبات شیمیایی آلی، شناساگری به کار می بردند که موجود زنده را می کشت و فقط اجزای لت و پار شده موجود باقی می ماند. اونامونو معتقد است آنچه انسان را می سازد و به صورت انسان در می آورد اصل وحدت و اصل تداوم است.

این وحدت در سه چیز است: مکان، زمان، قصد و عمل. در مورد وحدت مکان می گوید ما به خاطر وجود بدن، لاجرم در مکان گنجیده ایم. در مورد قصد و عمل می گوید هنگام راه رفتن یک پا پس و یک پا پیش نمی گذاریم.‌ در مورد زمان این نکته مطرح است که آیا من همان آدم بیست سال پیش هستم یا نه؟ جواب اونامونو آری است. او شالوده ی شخصیت فرد را حافظه می نامد. اونامونو دگرگونی را می پذیرد ولی معتقد است این دگرگونی باید در محدوده تداوم شخصیتش صورت گیرد.‌ اونامونو می گوید ممکن است کسی بیاید و نقش مرا بهتر بازی کند، اما آن فرد دیگر من نیست.

درباره نویسنده:

اونامونو، روشنفكر نمونه‌ی زمان خود بود كه به ستیز با عقل برخاست. هرچند وی به اروپایی‌گری علاقه داشت ولی علیه سنت فلسفی اروپایی قیام كرد. عمده‌ی تلاش وی رهایی روح اروپاییان از اسارت عبودیت عقل بود.
اونامونو، از نویسندگان و رهبران نسل ادبی معروف به نسل 1898 بود. پیدایش این نسل یكی از بزرگ‌ترین تحولات تاریخ ادبی اسپانیا محسوب می‌شود كه باعث تجدید حیات ادبی و هنری اسپانیا شد و زیبایی‌های زبان اسپانیایی را از نو كشف كرد و ادبیات بسیار درخشانی را پدید آورد.

مشخصات کتاب:

فرمت فایل های صوتی: mp3

تعداد فایل ها: 46

کیفیت فایل ها: عالی

حجم کل فایل ها: 849 مگابایت

مدت زمان پخش: 15 ساعت و 24 دقیقه

نویسنده: میگل داونامونو

مترجم: بهاالدین خرمشاهی

زبان ترجمه: فارسی

گوینده: نرگس لشکری

انتشارات: ناهید

تعداد صفحات: 435

 

 

پشتیبانی خرید: 09115569722 (فقط پیامک)

مشخصات کتاب صوتی

 • قیمت
  :

  14000 تومان

 • Released
  :

  فوریه 22, 2020

 • Last Updated
  :

  مارس 5, 2020

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید