کتاب صوتی خاطرات مستر همفر

کتاب صوتی خاطرات مستر همفر (جاسوس انگلیس در ممالک اسلامی)

فروشنده :

توضیحات کتاب صوتی

درباره کتاب صوتی خاطرات مستر همفر:

کتاب صوتی خاطرات مستر همفر (جاسوس انگلیس در ممالک اسلامی) در مورد خاطرات همفر، جاسوس انگلیسی در خاورمیانه یا اعتراف‌ های یک جاسوس بریتانیایی عنوان کتابی است که شرح خاطرات شخصی به نام مستر همفر (مأمور دولت بریتانیا در قرن ۱۸ میلادی) منتشر شده و به تشریح نقش او در شکل گیری دیدگاه وهابیت در کشورهای مسلمان می پردازد. او در اين کتاب از مأموريتش به کشورهای مصر، عراق، ايران، حجاز و استانبول مرکز خلافت (عثمانی) صحبت می کند. کتاب صوتی خاطرات مستر همفر یکی از بهترین کتاب ها است که در بخش تاریخ و فرهنگ سایت بوک ناک قرار دارد.

هدف مستر همفر از مأموریت به کشورهای اسلامی در کتاب صوتی خاطرات مستر همفر:

هدف از اين مأموريت که جمع آوری اطلاعات کافی به منظور جستجوی راه های درهم شكستن مسلمانان و نفوذ استعماری در ممالک اسلامی بود و از مسائلی که در اين مأموريت برای او پيش می آيد، ياد می کند. اين ماموريت های مخفيانه مربوط به زمانی است که قدرت و شوکت امپراطوری عثمانی رو به ضعف و سستی گذاشته شده بود و دشمنان اسلام در پی آن بودند که با ویران کردن پايه های اعتقادی مسلمانان ضربه ای اساسی بر جامعه های اسلامی وارد کنند.

اکنون خلاصه ای از آن خاطرات را با شما مرور می کنيم:

اين کتاب مجموعه خاطرات جاسوس انگليس ـ مستر همفر ـ در آشورهای اسلامی است. او با سال ها تلاش و کوشش، مأموريت پنهانی خود را با موفقيّت به انجام رسانيد. اين مأموريّت مربوط به زمانی است که قدرت و شوکت امپراطوری عثمانی رو به ضعف و سستی نهاده بود و دشمنان اسلام در پی آن بودند که با ويران کردن پايه های اعتقادی مسلمانان، ضربه ای اساسی بر جوامع اسلامی وارد سازند. آنان می کوشيدند تا باورهایی که
مسلمانان را بيدار و آگاه می ساخت و ميان آن ها همدلی و اتّحاد ايجاد می کرد و باورهایی که فرقه های گوناگون اسلامی بر آن پای می فشردند و سلامت فكری، روانی و اجتماعی آنان را تأمين می نمود از ميان بردارند.

در مقدّمه ترجمه انگليسی اين کتاب که در بمبئی چاپ شده آمده است:

در خلال جنگ جهانی دوم، آلمانی ها خاطرات مستر همفر را به صورت یک مجموعه دنباله دار در مجلّه اشپيگل منتشر کردند و در اين مجموعه که با عنوان اعترافات همفر چاپ می شد از چهره امپرياليسم انگليس پرده برداشتند.

پس از جنگ جهانی دوم یک مجلّه فرانسوی، ترجمه فرانسه اين خاطرات را منتشر نمود. سپس دانشجویی لبنانی خاطرات همفر را از فرانسه به زبان عربی بازگردانيد و در بيروت منتشر کرد. ترجمه فارسی اين کتاب که هم اکنون در دست شماست از روی نسخه عربی انجام گرفته است. مترجم اين اثر دکتر محسن مؤيدی است. به اميد دل بستن همه مسلمانان به باورهای راستين اسلام و چنگ زدن آنان به دستورات متعالی این آيين جاویدان.

مشخصات کتاب:

فرمت فایل ها: mp3

تعداد فایل ها: 8

حجم کل فایل ها: 61 مگابایت

مدت زمان پخش: 2 ساعت و 25 دقیقه

نویسنده: مستر همفر

مترجم: علی کاظمی

زبان ترجمه: فارسی

نشر: انتشارات اخلاق

نوبت چاپ: چهارم پاییز 86

تعداد صفحات: 63

 

پشتیبانی خرید: 09115569722 (فقط پیامک)

مشخصات کتاب صوتی

نظرات شما باارزش است. آنها را منتشر کنید.