کتاب صوتی تئوری انتخاب

کتاب صوتی تئوری انتخاب اثر دکتر ویلیام گلسر

فروشنده :

توضیحات کتاب صوتی

درباره کتاب:

تئوری انتخاب یک تئوری مبتنی بر روانشناسی کنترل درونی است. که معتقد است گذشته ها بر زندگی فعلی ما اثر شگرفی داشته است. تئوری انتخاب در واقع مانیفیست رویکرد روانشناسی مثبت گرای تئوری انتخاب و واقعیت درمانی در گستره روانپزشکی، روانشناسی و علوم رفتاری است. کتاب صوتی تئوری انتخاب بر این اصل استوار است، که تمامی انسان ‏ها به سبب وجود پنج نیاز ژنتیک از جمله: بقا، عشق و احساس تعلق خاطر، قدرت، آزادی و تفریح، برانگیخته می‏شوند.

ویلیام گلسر روان‏پزشک معروف معاصر با ارائه تئوری نوین انتخاب در عرصۀ علوم رفتاری، به چرایی و چگونگی انجام رفتار افراد پاسخ داده است. تئوری انتخاب توضیح می‏ دهد که موجودات زنده چرا و چگونه رفتار می‏کنند. گلسر در کتاب صوتی تئوری انتخاب توضیح می‏دهد که اگر ما رفتارهای مؤثر و مسئولانه ‏ای انتخاب کنیم. یعنی یاد بگیریم هم نیازهای خود را به خوبی برآورده کنیم و هم مانع برآوردن نیازهای دیگران نشویم؛ خشنود، کامیاب، شاداب و باطراوت خواهیم بود. همواره زندگی را به دلخواه خودمان به پیش خواهیم برد.

بخشی از کتاب صوتی تئوری انتخاب:

ما فقط خودمان را می توانیم کنترل کنیم. در عمل هیچ کس نمی تواند مارا مجبور کند کاری را که نمی خواهیم انجام بدهیم. مگر آن که ما را به شدت تنبیه یا تهدید به مرگ کند. وقتی هم کاری را زیر فشار تنبیه انجام می دهیم، به ندرت آن را خوب انجام می دهیم. وقتی در عمل می فهمیم که فقط خودمان را می توانیم کنترل کنیم، فورا در مورد شخصی خویش تجدید نظر می کنیم. در بسیاری از موارد می فهمیم که آزادی ما خیلی بیشتر از آن است که تصور می کردیم.

وقتی کاری را به ما گفته شده انجام بدهیم، انجام نمی دهیم می توانیم ببینیم می خواهیم از چقدر از آزادی شخصی مان صرف نظر کنیم. ما فقط به دیگران اطلاعات می دهیم و از دیگران اطلاعات می گیریم،حق انتخاب مان نیز در این است که با این اطلاعات چگونه برخورد کنیم. مشکلات روان شناختی دراز مدت، مشکلات رابطه ای هستند. مشکلات رابطه ای، تا حدودی علت مشکلات دیگری چون درد، خستگی، ضعف و برخی بیماری های مزمن، که معمولا به آنها بیماری های دستگاه خود ایمنی گفته می شود نیز هستند. مشکل رابطه ای همیشه جزیی از زندگی کنونی ما است.

در ادامه خواهید شنید:

مجبور نیستیم به گذشته های دور یا آینده های دور بپردازیم، مشکل رابطه ای همیشه به یکی از رابطه های حال حاضر ما برمی گردد. وقایع دردناک گذشته اگر چه با شخصیتی که هم اکنون داریم خیلی رابطه دارند. ولی زنده کردن دوباره آنها کمک چندانی به کار که هم اکنون باید انجام بدهیم، یعنی بهبود بخشیدن رابطه کنونی مهم مان، نمی کنند. ما تحت فرمان پنج نیاز ژنتیکی هستیم: نیاز ماندن، نیاز به عشق و تعلق خاطر، نیاز به قدرت، نیاز و نیاز به تفریح. کتاب صوتی تئوری انتخاب یکی از بهترین کتاب ها است که در بخش روانشناسی سایت بوک ناک قرار دارد.

 

مشخصات کتاب:

فرمت فایل ها: mp3

تعداد فایل ها: 99

حجم کل فایل ها: 1017 مگابایت

مدت زمان پخش: 23 ساعت و 48 دقیقه

نویسنده: دکتر ویلیام گلسر

مترجم: دکتر علی صاحبی

زبان ترجمه: فارسی

نوبت چاپ: نوزدهم

 

 

پشتیبانی خرید: 09337266852 (فقط پیامک)

مشخصات کتاب صوتی

نظرات شما باارزش است. آنها را منتشر کنید.