کتاب روانشناسی رشد لورا بک

خلاصه کتاب روانشناسی رشد (از لقاح تا کودکی) لورا برک (جلد 1 و 2) pdf

فروشنده :

اگر پس از تکمیل خرید لینک دانلود را نتوانستید دریافت کنید، با شماره تماس 09115569722 ارتباط برقرار کنید

(فقط پیامک) تا همان لحظه بررسی و سریعا مشکلتان را برطرف نماییم. برای سفارش کتاب صوتی، فایل‌های درسی

و… در موضوعات مختلف لطفا در تلگرام پیام دهید. آيدی تلگرام:@nabtarinfile ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

توضیحات کتاب صوتی

درباره کتاب روانشانسی رشد:

خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک 1 و 2 متنی روان و رسا دارد و قواعد ويرايشی و نگارشـی در آن رعايـت شده است. از دیدگاه حروف نگاری، صفحه آرایی و صحاف مناسب است. بـرای فهـم مطالـب از ابزارهای علمی در آن استفاده شده است. با وجود تلاش فراوان در ترجمه دقيق اصـطلاحات، در برخی موارد زحمت مترجم با توفيق قرين نبوده است. برای نمونه، كاربرد معادل خستگی مفرط برای Burnout، يا مدل برای Model، معلوليت برای Disability و عقل برای Mental جای تأمل دارد. عنوان انگليسی خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا بک با عنوان فارسی آن تفاوت دارد.

عنوان اصـلی كتـاب عبـارت از: Developmental Through The Life Span به معنی تحول (رشد) در گستره حيات است. كه در فارسی روانشناسی رشد برگردانده شده است. از اين جهت، بسياری از مطالب كتاب با موضوع رشد در گستره حيات مرتبط است و با روانشناسی رشد تناسبی ندارد. درباره روزآمدی اطلاعات موجود در كتاب كه بيشتر متوجه مؤلف است تا مترجم، بايد گفت كه در برخی موارد از منابع قديمی به کار رفته است. برای مثال، در خصوص ميانگين بلوغ جنسی دختران از منبع مربوط به سال 1990م به کار رفته است. پرداختن كتاب به مواردی كه اغلب در تعارض با ارزش های فرهنگی و اخلاقی جامعه اسـت از ديگر نكاتی است كه جای تأمل دارد.

در ادامه خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا بک خواهید خواند:

پرداختن به فعاليت جنسی نوجوانان تازه بالغ (صفحه 22، جلد 2)، آميزش جنسی (صفحه 83 ،30 ،28 ،35 ، 24) و شریک جنسی، حق مردن و حق خودكشی (صفحه 411) از اين دست ميباشد. ذكر جملـه زيـر در صـفحه 23، نيـز خـود دليلی ديگر بـر ايـن مدعاست: در مقايسه با نسل گذشته، افراد بيشتری اعتقاد دارند كه آميزش جنسی قبل از ازدواج، تا وقتی كه دو نفر تعهد عاطفی به يکديگر داشته باشند، اشكال ندارد. در نهايت می توان گفت كه اين اثر پس از ويرايش تخصصی، فنی و ادبی، همچنين بهره گيری از معادل های تخصصی مناسـب بـرای برخـی از اصـطلاحات علمـی، ارائـه توضـيحات لازم در زيرنويس صفحات برای موارد خاص فرهنگی به ويژه در فصل نوجوانی، و حذف مـواردی كـه بـا فرهنگ و ارزش های دينی و اسلامی در تعارض است. به عنوان يكی از كتاب هـای درسـی قابـل استفاده است.

 

پشتیبانی خرید: 09115569722 (فقط پیامک)

مشخصات کتاب صوتی

 • قیمت
  :

  5000 تومان

 • Released
  :

  دسامبر 27, 2019

 • Last Updated
  :

  مارس 29, 2020

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید